Hangi İnternet Tv Hizmeti Daha İyi ?


Televizyonun demode olmaya başladığı ve bunun yerine daha avantajlı platformlar olan İnternet Tv hizmetlerinin yaygınlaşmaya başladığı günümüzde hangi hizmet bize ne sunuyor ve hangisini tercih etmeli ? Başlayalım.

Netflix


Netflix' te 3 ayrı satın alma seçeneğiniz var ayrıca size hangi paketi seçerseniz seçin ilk ay ücretsiz deneme fırsata sunuyor. Temel standart ve özel olmak üzere üç ayrı paket var, bunların tamamında dizüstü bilgisayar, telefon, tablet ve televizyondan kullanabilir, Netflix' in size sunduğu film ve dizilerin tamamını izleyebilir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. 

Paketler Bize Ne Sunuyor ?

Standart pakette temel paketten ayrıcalıklı olarak 2 farklı cihazdan yayınınızı HD görüntü kalitesinde izleyebilirsiniz, anlayacağınız üzere temel pakette size sunulanları HD izleyemiyorsunuz. Bunun dışında özel paket ise size "Ultra HD" ve 4 ayrı cihazdan izleyebilme imkanınız bulunuyor.

Fiyatlandırma

Temel 15.99 TL
Standart 27.99 TL
Özel 39,99 TL

Blu TV


Blu TV de Netflix gibi telefon, tablet, televizyon ve bilgisayardan izleme imkanı sunuyor. Netflix' in aksine tek paket var, aylık tüm vergiler dahil yurtiçi için 12.99 TL, yurtdışı için 5.90 € ödeyerek içeriklere erişim sağlayabiliyorsunuz. Tüm bunları bir kenara bırakırsak yerli yapımlara karşı ilginiz varsa Blu TV, Netflix' e göre bir adım daha önde.

Puhu TV


Puhu Tv diğer servislerin aksine tamamen ücretsiz bir platform, ücretsiz olmasının yanında telefon, tablet, bilgisayar ve televizyondan izleme imkanınız var. Ancak reklamlarla zaman kaybetmek istemiyorum çeşit çeşit yerli yabancı bol içerikten faydalanayım diyorsanız size göre olmadığını belirtmekte fayda var. Hizmette yalnızca Doğuş Grubu' na bağlı medya kollarının dizileri, bazu yayın hakkı alınmış eski diziler, Puhu TV' ye özel yapılmış birkaç dizi ve çoğunluğunu eski Türk filmlerinin oluşturduğu bir film yelpazesi var. Yabancı içerik bulunmuyor.

Sadede Gelirsek

Her ne kadar yerli içeriklerin de yakında geleceği duyumları alınmış olsa da yerli içerikler bana göre değil ne varsa yabancı içeriklerde var diyenlerdenseniz ve kesenin ağzını biraz daha açmak sizin için sorun değilse Netflix size göre.

Yerli yabancı ayırt etmem ne bulursam izlerim keyfime göre diyorsanız, sabit ve daha ekonomik fiyatla her ayrıcalıktan yararlanmak size daha uygunsa Blu TV size göre.

Yabancı yapımlarla işim olmaz, yerli malı yurdun malı, bunlara harcayacak param yok diyorsanız Puhu TV sizin için biçilmiş kaftan.

Yorumlar