Temel Cilt Bakımı TavsiyeleriTarihten Çoook Önemli Örnekler

Yüzyıllardır dış görünüş insanlık için büyük roller oynamıştır. Hani derler ya gözler kalbin aynasıdır diye işte o denilen şey komple yalan dolan (bence). Sizce Truvalı Helen'in deli yürekli bıçkın sevdiceği Paris (nurlar içinde yatsın) nesini görüp beğendi sevgili okurlar ? Ya da bıçkın mı bıçkın deli yürekli Paris'i Helen nasıl beğendi tabikide suratına bakarak şimdi nereye gelmek istediğimi merak ettiyseniz bunlar o zamanların soyluları oldukları için cilt desen bebek Helen sabah yağda akşam süt banyosunda oh miss gibi ee Paris boş durur mu soylu adam sonuçta o da sabah yağda akşam balda ek olarak düzgünce kıllarından arındırılmakta yani bu bakımlar olmasaydı sizce bu iki gencimiz severler miydi bir birilerini bence asla. Düşünün Helen'i kadın toz toprak girmiş saç başa çıkmış dudak üstü bıyıklar kurtarır mı istersen afrodit ol istersen Banu Alkan... Ya da Paris at toza toprağa saç sakal girer birbirine kim kimi beğenir öyle, hem bu hem o devirde bundan dolayı hem kadın ol hem erkek bu bakım işi senin taşıyacak göklere. Manifesto değerimdeki ön höykürmem bittiğine göre başlıyorum canlarım tavsiyelerim unisextir herkesler kullanabilir.

Bu İşin Bir Temeli Var !

   Her şeyden önce bu işe başlamak sabır istikrar ve düzenlilik ister bir de cilt tipinizi bilmek tabiki de cilt tipini bilmeyen bir insanın anti aging damarlarından biri kopmuş demektir ilk bunu öğrenin. Ben şuanda bilenlere höykürmeye devam edeceğim.

Cildiniz Temiz Mi ?


Temiz Bir cilt yeni açılmış mazi defterinin bir sayfasına, açılmamış goncaya, yüzüne filtre inmiş instagram fenomenine benzer peki cildimizi nasıl temizleriz bunun en temel yoludur ki
düzgün bir sabunla ben sabun olara size yok Lancome yok Yves RocherCliniqe falan asla önermiyorum sonuçta cilt temizliyoruz mazi değil. Bu işin en iyisi Dove ya da Nivea' nın sabunları mis gibi köpürtün suratta bi yıkayın bebek ve en güzeli bu sabunların salatalıklısından tut hıyarlılarına kadar hepsi var koku mis işlev şahane yapmanız gereken şey önce suratı ıslatın sonra köpükleyin sonrada ılık suyla yıkayın ilk aşama bitti.

Tonik Dedim Korkmayın

Sıra geldi cildi toniklemeye ama tonik nedir adı bi tuhaf farkındayım hatta cin tonikle karıştıranlar olabilir adı sizi şüpeye çekmesin baya iyi gelecek bi tavsiye vereceğim size. Bir çok markanın tonikleri vardır ama bence bunların hiçbiri böyle aman aman farklı değil (bence) ben tonik olarak bildiğiniz Kızılay' ın sade sodasını cildime yüzümü yıkadıktan sonra çarpı çarpıveriyorum biraz gıdıklıyo içindeki on yüz milyon baloncuktan dolayı bir de aman diyim aromalılardan almayın sonra cildininize bir şey olur davalık olmak asla istemem. İsteyen değerliler sodayı pamuk yardımıyla da cilde sürebilirsiniz ama ben asla masraftan yana değilim pamuğu ileride zaten tıkayacaklar şuanda almayayım ben ondan.


Her Cilt Bir Gün Nemlendiriciyi Tadacaktır


Yukarıdaki işlemleri yapıp hala devam etmekte niyetliyseniz güzel çünkü en önemli kısma geldik o cilt nemlenecek arkadaş, bunun kaçarı yok ! Peki bunu nasıl yapacağız tabiki de nemlendiricilerle, bir tane yeter korkmayın, peki neden önemli bu kadar nemlendiriciler sizi şöyle düşünmeye davet ediyorum, cildimizin dış etmenlerden bir şekilde korunması lazım cildinizi bir bebek gibi düşünün onu dış etmenlerden soğuktan sıcaktan  tozdan kirden korumak için güzelce giyindiririz pusete koyarız yani onu koruruz cildimizi de hem besleyecek hem de tozdan kirden korumak için nemlendiriciyi atlamayın hem sabun sodadan sonra o cilt temiz derinlemesine ferahlamış olacak yani ben derim ki bu bebeği koruyun peki ne önereceğim size çok güzel iki seçenek vereceğim ilki kimyasal madde sevmeyen cildime doğallık gelsin diyenlere Yves Rocher Sebo Vegetal öneriyorum bu kremin içinde baikal bitksi tozu var bu da gözeneklerinizi tıkamadan koruyup üstüne küçültüp üstüne güzelce de besliyor. Diğer ürün ise kokusu güzel kutusu güzel dokusu muhteşem bir krem olan Nivea Krem hee bildiğiniz mavi kutulu olan bu iki ürünüde deneyin bakın seçin valla ben yazıp geçiyorum uygulayacak olan sizlersiniz yoksa ben bloga girip yazar yazar çıkarım bu kadar  he bide bu güzel bakımların üstüne dışarı çıkıcaksanız minik miktarda yüksek faktörlü güneş kreminizi kullanın hadi size iyi uygulamalar...

Yorumlar